Бележките под линия | Представление | Народен театър „Иван Вазов“
1

Не пропускайте:

„ВАКХАНКИ“ В БЪЛГАРИЯ!

Билетите за премиерите в Пловдив и София вече са в продажба!

Вижте повече
12 септември, събота 19:30 Сцена „Апостол Карамитев“

Бележките под линия

от Мирела Иванова
Бележките под линия
Времетраене
01 ч. 15 м.
Жанр
Драма
Възрастово ограничение
Не се препоръчва за лица под 12 г.

Постановъчен екип:

Режисьори
Катя Петрова
Сценограф
Борис Далчев
Композитор
Христо Йоцов
Хореограф
Анна Пампулова
Костюмограф
Борис Далчев
Драматург
МИРЕЛА ИВАНОВА

БЕЛЕЖКИТЕ ПОД ЛИНИЯ

от Мирела Иванова

 

РЕЖИСЬОР:

Катя Петрова

СЦЕНОГРАФИЯ И КОСТЮМИ:

Борис Далчев

МУЗИКА:

проф. Христо Йоцов

ХОРЕОГРАФИЯ:

Анна Пампулова

 

Шест героини, всяка от които крепи на раменете си своя необикновен свят, изпълнен със самота, сила, съмнения, любов и заседнали в гърлото спомени и мечти... Стигмите на разполовените биографии, копнежите, семейните разриви, социалните роли и професионалните успехи са като непосилни раници, помъкнати по пътя...

Героините на спектакъла „БЕЛЕЖКИТЕ ПОД ЛИНИЯ“ са шест, но всъщност театралното представление брои до десет, стане ли дума за жени: и към актрисите МАРИЯ КАВАРДЖИКОВА, АНА ПАПАДОПУЛУ, ИЛИАНА КОДЖАБАШЕВА, ВЯРА ТАБАКОВА, ПАРАСКЕВА ДЖУКЕЛОВА и ИРИНА МИТЕВА прибавя авторката МИРЕЛА ИВАНОВА (драматург в Народния театър), режисьорката КАТЯ ПЕТРОВА, хореографката АННА ПАМПУЛОВА и МИХАЕЛА ДОБРЕВА, създателка на мултимедията.

„Бележките под линия“ е игрови прочит на съвремието, нагнетено от все по-фалцетните крясъци на самотата и липсата на обич и разбиране помежду ни. Една майка, известната актриса Юлия Знеполска, и трите ѝ дъщери – близначките Биляна и Бистра и изтърсачето Нина, въвличат в трагикомичното си битие и ценностен хаос още две съучастнички – актрисата Лора и собственичката на бутик Магда. Поводът привидно е празничен – но празникът, който ги събира, се преобразява в безмилостна арена за всички отложени през годините битки, премълчани истини, несподелени тайни, натрупани огорчения и непоносими вини. В една толкова немилостива война между майка и дъщери, между поколения и възгледи, победител може да бъде само любовта, ако все още притежаваме силата да я призовем.

Какъв невъзможен дух и неугасваща енергия водят шестте героини през веселия ужас на съществуването, какви красиви, смешни, поетични и абсурдни подробности им позволяват да крепят равновесно живота, да бъдат негово вълнуващо продължение? Възможно е да открием и личните си, и общочовешки отговори, достатъчно е всеки да ги потърси и в себе си.

„БЕЛЕЖКИТЕ ПОД ЛИНИЯ“ е вторият спектакъл в Народния театър, който носи подписа на поетесата и драматург Мирела Иванова. През лятото на 2020 г. във връзка със 170-годишнината от рождението на Иван Вазов тя създаде лиричния колаж „О, ти, която и да си...“, който се играе с голям успех на сцената на театъра.

 

ДРАМАТУРГ НА ПОСТАНОВКАТА:

Мирела Иванова

АСИСТЕНТ-РЕЖИСЬОР:

Ренета Икономова

ХУДОЖНИК НА ПЛАКАТА:

Мартин Атанасов

ХУДОЖНИК НА ПРОГРАМАТА:

Янина Петрова

ФОТОГРАФ:

Мартин Атанасов

 

Премиера: 17 и 18 април 2021 г.

 

ОТЗИВИ

„Бележките под линия“ сътворяват единния образ на Жената bTV, 22.05.2021 г.

„Бележките под линия” – очи в очи със себе си – в. „Българска армия“, 23.04.2021 г.

Премиера на „Бележките под линия“ в Народния театър "Иван Вазов" БНТ, 19.04.2021 г.

"Бележките под линия" на Мария, Ана, Илиана, Вяра, Параскева и Ирина – Импресио, 13.04.2021 г.

Този уеб сайт използва cookies („бисквитки“), необходими за функционирането му. С използването на сайта Вие се съгласявате с употребата на „бисквитки“.